fbpx
sabato, Dicembre 5, 2020
Përkeqësimi ekonomik në Shqipëri

Përkeqësimi ekonomik në Shqipëri frenon zhvillimin vendor për 2020-in

Sipas parashikimeve të reja përkeqësimi ekonomik në Shqipëri frenon zhvillimin vendor për 2020-in. Rimëkëmbja e ekonomive të Evropës Lindore, përfshirë Shqipërinë, do...

Ruben Limardo, l’olimpionico campione di solidarietà

In questo momento complesso, soprattutto dal punto di vista economico, c'è bisogno di collaborazione, di comprensione reciproca. Ruben Limard Gascon lo ha...
Ангара

Ангара: Россия готова производить до 20 пусков ракет-носителей в год

С космодрома Плесецк будут производить до 20 пусков ракет-носителей "Ангара" в год. Об этом 17 ноября заявил министр обороны Сергей Шойгу и...
Shqipëria dhe Maqedonia Veriore

Shqipëria dhe Maqedonia Veriore marshojnë drejt Bashkimit Europian

Rruga e vështire drejt antarsimit që Shqipëria dhe Maqedonia Veriore kanë hasur në Bashkimin Europian ka qëne një ngjitje në malore. Kjo...
M5S and General States

M5S and General States – stop to Rousseau and alliances

M5S and General States. The main choices for the M5S Congress: a secretary of 5-7 components. The report with Casaleggio will be...
Армен Джигарханян

Армен Джигарханян звезда советского кино и народный артист скончался в Москве

Армен Джигарханян, актер и режиссер скончался в ночь на субботу, 14 ноября, народному артисту СССР было 85 лет. Об этом сообщил его...
Mini Shengeni Ballkanik

Mini Shengeni Ballkanik garanton lirilëvizjen qytetarëve me letërnjoftim

Mini Shengeni Ballkanik lejon levizjen pa viza të qytetareve te saj. Lëvizjet ndërmjet aksit të Shqipërisë, Serbisë dhe Maqedonisë Veriore për qytetarët...
Will Biden succeed

Will Biden succeed in reunifying the country?

The American elections have given an outcome. The democratic candidate Joe Biden is the new President of the United States. He faces...

Seduced: Inside the NXIVM Cult prossimamente su Starzplay

La storia agghiacciante della "setta più pericolosa" dell'epoca moderna arriva su Starzplay a partire dal 15 novembre 2020. Nella docuserie Seduced: Inside...
Biden fiton zgjedhjet

Biden fiton zgjedhjet për presidencën e SHBA-së

Biden fiton zgjedhjet dhe ​​zgjidhet si presidenti i 46-të i Shteteve të Bashkuara të Amerikës. Premton të rivendoste normalitetin politik dhe një...
Байден

Байден стал новым президентом США

Новым президентом США будет демократ Джо Байден — это стало ясно еще до официальных заявлений о результатах выборов. Даже пересчет голосов в...
It's Election Day

It’s Election Day in the United States of America

Today, milions of American citizens are called to the polls to elect the future President of the United States. It's Election Day....

China’s planting trees to absorb pollution

How does China succeed in absorbing more pollution rather than producing it? It's simple: by planting more trees. In this way, Chinese...

Italia kundër Kovid shtrëngon më tej kufizimet

Italia në luften kundër Kovid ka njoftuar rreth dekretit të saj të tretë të emergjencës në dy javë. Kjo pasi situata...
New DPCM

New DPCM: Italy in semi-lockdown for a month

In order to try to contain the coronavirus outbreak, the Italian Prime Minister Giuseppe Conte has been signing a new DPCM. This...